ONLINE SAĞLIK SİSTEMİ NEDİR

ONLINE SAĞLIK SİSTEMİ NEDİR

Online sağlık sistemi acil tıbbi müdahale gerektirmeyen tıbbi sorunlarınızla ilgili danışmanlık alabileceğiniz bir sistemdir, bu sistem de amaç danışanı internetin bilgi kirliliğinden kurtararak hızlıca konusunda uzman hekimlerle bir araya getirmek ve kişisel sağlık danışmanlığı almasını sağlamaktır.

Online sağlık sistemi sayesinde sağlık hizmetlerine ulaşımın kısıtlı olduğu yer veya zamanlarda hastaların gerek internet ortamında yaptıkları araştırmalarda ya da eş dost tavsiyesi ile sağlığı konusunda yanlış bir yönelimde bulunması minimize edilebilir ve branş olarak uzmanlaşmış hekimlerden kolayca yaşadığı sorun ile ilgili görüş alabilir.

ONLINE SAĞLIK SİSTEMİNDE KİŞİYE ÖZEL UYGULANAN DANIŞMANLIK YÖNTEMLERİ

A) DOKTORLA GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME

Bu yöntemde danışan, önceden tarihi belirtilenmiş bir zamanda görüntülü görüşmeyi destekleyen bir yapıda doktorla belirli süre sınırı çerçevesinde görüntülü olarak görüşür ve sorunlarını ileterek uzmanından sağlık danışmanlığı alır. Onlinehastanem.com doktorla görüntülü görüşme sistemi için 3. Parti bir yazılıma (Skype,WhatsApp vb.) ihtiyaç duymaz direk web sitesi üzerinden kamera ve internet erişimi olan bir bilgisayar telefon veya tabletle görüşme sağlanabilir.

B) DOKTORLA SESLİ GÖRÜŞME

Doktorla seli görüşme yapısında danışan, önceden tarihi belirlenmiş bir zamanda sesli görüşmeyi destekler bir yazılım alt yapısı yada telefonla belirli bir süre çerçevesinde görüşebilir ve uzmanından sağlık danışmanlığı hizmeti alabilir. Onlinehastanem.com doktorla sesli görüşme sistemi için 3. Parti bir yazılıma (Skype,WhatsApp vb.) veya farklı bir iletişim alt yapısını kullanmaya ihtiyaç duymaz direk web sitesi üzerinden mikrofon ve internet erişimi olan bir bilgisayar telefon veya tabletle görüşme sağlanabilir.

C) DOKTORLA MESAJLAŞMA

Bu yöntemde danışan, önceden tarihi belirtilenmiş bir zamanda mesajlaşmayı destekleyen bir yapıda doktorla belirli süre sınırı çerçevesinde mesajlaşma yöntemi ile görüşür ve sorunlarını ileterek uzmanından sağlık danışmanlığı alır. Onlinehastanem.com doktorla mesajlaşma sistemi için 3. Parti bir yazılıma (Skype,WhatsApp vb.) ihtiyaç duymaz direk web sitesi üzerinden internet erişimi olan bir bilgisayar telefon veya tabletle görüşme sağlanabilir.

 

ONLINE SAĞLIK SİSTEMİNDE KULLANILAN DOKTORA SOR UYGULAMASI

Doktora sor sistemi kişiye özel gerçekleşen danışmanlık hizmeti dışında, danışanların rumuz kullanarak sorularını iletebildiği ve doktorlarca soruların cevaplandığı bir sistemdir. Bu sistem  tüm soru ve cevapların anonim olarak erişime açık durumda olan bir forum sistemi uygulamasıdır.